Haber

Mihajloviç kimdir, öldü mü, neden öldü, hastalığı neydi? Sinisa Mihajloviç hangi takımları çalıştırdı? Sinisa Mihajloviç kaç yaşında öldü?

53 yaşındaki başarılı teknik direktör Sinisa Mihajlovic hastalığa yenik düştü. Bir süredir lösemi tedavisi gören 53 yaşındaki teknik direktör, verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Peki Mihajloviç kimdir, öldü mü, neden öldü, hastalığı neydi? Sinisa Mihajloviç hangi takımları çalıştırdı?

MHAJLOVİÇ ÖLDÜ mü, NEDEN ÖLDÜ?

Inter, Fiorentina, Milan, Sırbistan Ulusal Grubu, Sporting Lizbon gibi takımları çalıştıran 53 yaşındaki teknik direktör Sinisa Mihajlovic hayatını kaybetti. Bir süredir lösemi tedavisi gören Mihajloviç, hayatının mücadelesine yenik düştü.

MHAJLOVIC’İN HASTALIĞI NEDİR?

Bir süredir lösemi tedavisi gören 53 yaşındaki teknik direktör, hayatının savaşını kaybetti.

MHAJLOVIC KİMDİR VE HANGİ EKİPLERDE ÇALIŞTI?

Siniša Mihajlovic (20 Şubat 1969 – 16 Aralık 2022), Yugoslav eski futbolcu ve teknik direktör. Futbolcu olarak 1998 FIFA Dünya Kupası ve 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası turnuvalarında forma giydi ve Sırbistan-Karadağ (Yugoslavya) milli takımında 9 gol kaydetti. Fiorentina’nın teknik direktörü ve aynı zamanda Sampdoria’nın teknik direktörüydü. 2015 yaz transfer döneminde AC Milan’ın teknik direktörü oldu. 2016 Yaz döneminde ise Torino FC kadrosunun başına geçti. Eylül 2020’de Coronavirüs’ü yendiğini açıkladı.

Mihajlovic, 2006 yılında Inter’de hocalık kariyerine başladı. Inter’de yardımcı antrenör olarak görev yapan Mihajlovic, 2010 yılında Fiorentina’nın teknik direktörlüğünü üstlendi. 2012’de Sırbistan Milli Takımı’nın başına geçti. 2015. Milan’dan sonra sırasıyla Torino, Sporting Lizbon ve Bologna’yı çalıştırdı. Mihajloviç, hastalığı nedeniyle 6 Eylül 2022’de Bologna’daki görevinden ayrıldı.

Mihajlovic, 90’ların en başarılı defans oyuncularının ortasında gösterildi. 2 yıl Roma’da, 4 yıl Sampdoria’da, 6 yıl Lazio’da ve 2 yıl Inter’de forma giydi. Sol bek ve stoper oynuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu